Korkové plovoucí podlahy

Korkové plovoucí podlahy se zámkovým spojem spojují přednosti korkových podlah s jednoduchou a rychlou pokládkou. Oproti dřívějším dobám jsou nyní korkové podlahy k dispozici i v plovoucím systému. Pokud je vaše priorita měkká a teplé podlaze je pro vás korková podlaha tou pravou volbou. Korek a veškeré výrobky z něj mají jedinečné vlastnosti. Korek je odolný proti opotřebení, výborně izoluje hluk, teplo i vibrace, nedeformuje se a je ekologický.

Korek je přírodní produkt. Na rozdíl od podlah z tvrdého dřeva padlých stromů se korková podlaha vyrábí pouze z kůry živých stromů. Korkový dub má schopnost regenerovat svoji kůru. Umožňuje tak její loupání bez toho, že by se strom poškodil. Korková podlaha je vyráběna mletím korkové kůry na malé kousky, které jsou potaženy netoxickou spojující pryskyřicí. Díky své unikátní struktuře jsou korkové podlahy extrémně pružné, odolné a tiché. Padesát procent materiálu korkové podlahy tvoří vzduch, který je přirozeným pohlcovačem zvuku. Během výrobního procesu lze dosáhnout světlých či tmavých odstínů a finálně lze korek téměř libovolně obarvit.

Korkové plovoucí podlahy představují maximální luxus - díky kombinaci komfortu na dotek (obvzlášť vaše nohy ocení), pružnosti, skvělým zvukovým a tepelným vlastnostem a dlouhé životnosti. Výrobci běžně poskytují záruku až 25 let. Při občasné renovaci nebude problém, aby vám podlaha sloužila i 40 let. Díky svým tepelným vlastnostem ji taky není problém kombinovat s podlahovým topení. Korková podlaha je vhodná pro alergiky a astmatiky. Korkové plovoucí podlahy se snadno instalují a udržují.

Po mnoho let hrála korková podlaha v domácnostech pouze vedlejší roli. Dnes ale stále více lidí objevuje klady tohoto přírodního materiálu. V interiérech jsou korkové výrobky oblíbené díky skvělým vlastnostem. Korkové plovoucí podlahy i korkové lepené dlaždice pomohou skvěle zateplit váš byt. Neocenitelnou vlastností korkové podlahy je i její pružnost, tvarová stálost, snadná údržba i cena.

Korkové podlahy mouhou mít několi povrchových úprav. Nejběžnější je lakování. Dále se používá olejové ošetření. To je vhodné hlavně do místností, kde není nadměrný pohyb - například ložnice, ale to je vykoupeno nejpřijemnějším vzhledem a taky nejlepšími teplotními vlastnostmi na dotek. Třetí možností povrchové úpravy je potažení vinylovou fólií. Tyto podlahy jsou nejvíce odolné proti mechanickému poškození, ale zároveň jsou na dotek o něco chladnější.

Hlavní výhody korkových plovoucích podlah

  • Životnost - korkové podlahy jsou extrémně odolné
  • Izolace - vzduchové kapsičky v korkové podlaze zajišťují udržení tepla, výborný hlukový izolant
  • Zdravotní nezávadnost - korek je přírodní antialergický a antistatický
  • Elasticita - šetří klouby
  • Variabilita vzhledu - korkové podlahy jsou k dostání v široké paletě vzorů a barev
  • Ekologie - jde o čistě přírodní materiál, kde se využívá jenom kůra, která nadále dorůstá